Обробка \ ретуш фотографій та фотомонтаж

       Люди часто помиляються думаючи, що дорогий фотоапарат та об'єктиви - це все що потрібно для того, щоб отримати красиві та якісні фотографiї... Частково це так. Хороший інструмент значно спрощує роботу фотографа, але без необхідного досвіду та знань толку буде мало. 

       Такж слід не забувати, що в основному всі сучасні камери - цифрові, а значить всі фотографiї потребують, як мінімум, конвертацiї в зручний для вас формат, а також обробки та ретуші. Звісно тут є багатьох нюансів, але як показує практика, редагувати фото приходиться. Що також займає хначну кількість часу.

       Я вирішив трішки розповісти про обробку фотографiї, та й взагалі, про шлях який проходять фотографiї від оригіналу (сирого матеріалу) до готового продукту (фото які отримує клієнт в кінцевому результаті).

    Отже... Після фотозйомки всі фотографії проходять відбір/сортування. Тут, думаю, все зрозуміло. Залишаємо лише найкращі та якісні в технічному плані фотографiї. Сама процедура дуже проста та все ж таки займає певний час, особливо, якщо це була репортажна фотозйомка якогось заходу (день народження, річниця, ...), коли загальна кількість фотографій сягає 300-600 фотографій. Не говорячи вже про весільну фотозйомку, коли приходиться перебирати понад 2000 фото.

 

     Після відбору, фотогрфiї що залишились проходять обробку в спеціалізованих програмах (Adobe Photoshop Lightroom 4, Adobe Photoshop CS6). Складність обробки залежить від багатьох нюансів і для кожного фото вона індивідуальна.

Незначна обробка фото

    В основному, спочатку вирівнюєм баланс білого, якщо це потрібно, потім кольорокорекція, тонування, ретуш шкіри (в випадку з портретними фотографіями), незначна ретуш цілої фотографiї, місцеве підсилення різкості та контрасту та багато інших різноманітних процедур.

  Обробка фото ускладнюється, якщо необхідно змінити / підпривити форму об'єкта зйомки (як це показано на останньому фото из даного слайд-шоу).

(для зручності порівняння фото до і після обробки, рекомендую переглядати їх на повний екран)


Детальна/посилена обробка фото

     Cкладна або детальна обробка може включати в себе заміну фону, зміну світлотіньового рисунку, детальну ретуш шкіри моделі та фотографії в цілому (видалення дефектів шкіри, завйвих предметів на фото і т.п.), додавання різноманітних ефектів та багато іншого. Не забуваємо й про всі ті процедури, що згадувались при незначній обробці. Така обробка потребує значних затрат часу, до 2-3 годин на одне фото, іноді й більше (в залежності від складності роботи).
     Ось декілька прикладів: